Zpívající betlém v Sušanech

Více než padesát návštěvníků zavítalo v neděli 21. prosince odpoledne do kostela sv. Marka v Sušanech. Osmičlenná Schola pod vedením P. Radima Vondráčka si pro ně připravila pásmo adventních a vánočních zpěvů (písní a koled). Do programu byla rovněž zařazena čtyři krátká biblická čtení. Kromě poslechu živého zpívajícího betlému (v podání Scholy), zasazeného do umně vyrobených kulis, znázorňujících betlémskou stáj (kde nechyběly ovce, velbloud, oslík či volek) si mohli přítomní prohlédnout i tři další betlémy, umístěné na kůru – sušanský pískovcový (dlouho považovaný za zcizený), strupčický papírový (nově objevený pod schody na strupčický kostelní kůr) a sušanské jesličky se sádrovými figurami. Ve věži kostela je rovněž umístěna stálá expozice o historii Sušan a tamního kostela. Hosté mohli též ochutnat vánoční cukroví, perníčky a trdelník a zahřát se svařákem či dobrou kávou. Akce se uskutečnila pod patronací Spolku přátel památek obce Strupčice, poděkování patří sušanským organizátorům a tamnímu Babinci. Výtěžek akce bude použit na opravu sušanského kostela.