Zhodnocení 3. strupčické školní šlápoty

V sobotu 9. února 2019 se pod patronací Školního spolku Strupčice a Spolku přátel památek obce Strupčice uskutečnila 3. strupčická školní šlápota, se zatím rekordní účastí bez mála (v počtu dvou „kusů“) 50 účastníků v poměru „halb und halb“, čili půl na půl, děti a dospělí. Kromě vysoké účasti potěšilo všechny i téměř jarní počasí, které však způsobilo tání a tak měli někteří „výletníci“ mokro v botách. Tentokrát účastníci absolvovali zdejší interaktivní naučnou stezku s deseti naučnými panely, přičemž vyplňovali pracovní listy, či křížovku. Vyrazili od sportovního areálu a v první třetině výšlapu na ně čekalo i malé občerstvení u zdejšího DPS v podobě teplého čaje, svařáku a štrůdlu, které podával pan starosta za asistence Martina Rösslera. Pak už se šlo směrem k Bahňáku, ke komínům bývalých cihelen a dále. Přibylo i jedno zastavení navíc – návštěva u manželů Komrskových (majitelů místní „minizoo“), kde si hlavně děti (ale nejen ony) užily ukázku starých zbraní (mečů, šavlí, kordů). Cesta byla sice dlouhá jen zhruba 3 km, ale neb bylo hodně zastávek, protáhla se časově na 2 hodiny. Závěr výšlapu se odehrával v místním hostinci TRIO, kde přišel k duhu vynikající guláš, a kdo na něj neměl chuť (většinou děti), dostal párek v rohlíku. Pro děti bylo rovněž přichystáno promítání filmu Ferdinand. No, super odpoledne!